George Town

George Town

2013_malezja_georgetown_10

Po przybyciu do George Town i znalezieniu fajnego noclegu, co wcale nie było łatwym zadaniem, od razu przeszliśmy do najważniejszego punktu dnia, czyli napełnienia żołądków. Już w Cameron Highlands zapałaliśmy gorącym uczuciem do kuchni indyjskiej więc tutaj nie mieliśmy już żadnych dylematów i od razu skierowaliśmy nasze kroki w stronę miejscowego Little India, które jak się okazało miało być naszą prywatną stołówką przez najbliższy tydzień. Jedzenie w paru lokalnych restauracjach tylko zaostrzyło nasz apetyt i już wiemy, że kiedyś będziemy musieli się na pewno wybrać do Indii i to nie tylko żeby zobaczyć Taj Mahal, ale przede wszystkim, żeby się dobrze najeść. Tylko wieczorami zdradzaliśmy roti i nany dla ulicznych satayów ;)

2013_malezja_georgetown_11

George Town okazało się obfitować nie tylko w jedzenie, ale i w sprzęt fotograficzny. Bardzo szybko zlokalizowaliśmy uliczkę z licznymi szyldami Canon i Nikon i wymieniliśmy nasz stary, wysłużony i nieco już szwankujący obiektyw na nówkę sztukę za cenę, która nawet tajwański ebay rozłożyłaby na łopatki. Parę następnych dni spędziliśmy więc na zabawie z nowym sprzętem, a było na czym testować, bo miasto nie dość, że jest urocze, to ostatnio zostało nawet ubrane w niezwykle interesujące malunki na ścianach, które od razu stały się symbolem George Town i do zdjęcia z dzieciakami na rowerze trzeba się ustawiać w kolejce z dziesięcioma innymi japończykami. No chyba, że ktoś jest sprytny i przychodzi po godzinach szczytu, tak jak my :)

2013_malezja_georgetown_01

Miasto ma też do zaoferowania parę typowych atrakcji. Jest na przykład fort Cornwallis, który okazał się szczególnie ciekawy dla Ani, głównie ze względu na duży plac zabaw tuż przy bramie wejściowej. Dobrze, że najpierw poszliśmy do domków na palach, bo inaczej mogłoby nam być trudno ściągnąć Młodą ze zjeżdżalni, która ma raczej w nosku zabytki Unesco ;)

11 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *