Dookoła Świata

2014_wietnam_mekong_09

Podróż Dookoła Świata najpierw pojawiła się w naszych głowach. To był jeden krótki impuls, który doskonale pamiętamy. W ciągu kilku pierwszych minut od narodzin pomysłu byliśmy w stanie z grubsza określić wszystkie najważniejsze miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić. Bardzo szybko powstała też pierwsza wersja mapy, która przedstawiała trasę naszej Podróży Dookoła Świata i od razu było też wiadomo, że nasza podróż potrwa co najmniej rok.

Ale zanim nasza Podróż Dookoła Świata mogła się rozpocząć, nastąpił długi okres planowania i przygotowań, w czasie którego nasz plan powoli się docierał i zyskiwał kolejne poprawki. Z wielu względu z niektórych miejsc musieliśmy zrezygnować, za to pojawiały się inne i trasa naszej Podróży Dookoła Świata powoli zaczęła nabierać kształtów i zyskiwać coraz więcej detali. Ale nawet w momencie wyjazdu trasa nie była ostateczna i rzeczywiście w trakcie podróży pozwoliliśmy sobie na kilka modyfikacji. W momencie wyjazdu mieliśmy wykupione tylko kilka przelotów, poza tym podróżowaliśmy bez żadnych rezerwacji, wszystko organizując będąc już na miejscu i nieraz pozwalając sobie na zmianę planów w ostatniej chwili.

Nasza Podróż Dookoła Świata trwała dokładnie 402 dni – czyli 1 rok, 1 miesiąc i 1 tydzień! Wyruszyliśmy końcem września 2013 i poruszając się na wschód przemierzyliśmy 5 kontynentów, by wreszcie wrócić do punktu startu początkiem listopada 2014.

Podczas naszej Podróży Dookoła Świata odwiedziliśmy 16 państw:

 1. Nepal
 2. Indonezja
 3. Singapur
 4. Malezja
 5. Tajlandia
 6. Laos
 7. Kambodża
 8. Wietnam
 9. Australia
 10. Nowa Zelandia
 11. Chile
 12. Argentyna
 13. Boliwia
 14. Peru
 15. USA
 16. Kanada

Nasza Podróż Dookoła Świata – dokładna trasa

 

31 odpowiedzi na „Dookoła Świata

 1. Ewa mówi:

  Dookoła świata pomijając Afrykę w całości? – jeden z najpiękniejszych kontynentów razem z Azja…. żałujcie :)

 2. Jeff mówi:

  Happy New Year guys!!!!! Woow!! 1/3 gone, only 2/3 to go time moves so fast. Before you know the year is already over and you are back to reality :-) Have fun, I’m jealousy.

  Stay Blessed

  • Piotrek mówi:

   A year is not a long time… On the other hand, it’s been more than three months since we set off and yet it feels like the time is flowing slowly enough :) Happy New Year to you too!!!

 3. Madaljnsky (a.k.a. Madalin VULTURU) mówi:

  we miss you… I see you are having a good time.
  All the best and ENJOY!
  Madalin

 4. Giuseppe mówi:

  Szczęśliwego nowego!!! :)
  As I can see here, you are enjoying your journey very much. I wish you and your family all the best and continue your wonderfull journey.
  Pah, paah!!!

 5. Piotrek mówi:

  Guys, I’m happy that you also find the time to visit our blog with your morning coffee ;) Thanks a lot and see you again ;)))))

 6. rumcygerard mówi:

  A co sie stalo z Australia? Widac zaznaczona na mapie ale nie w planach….

 7. LukaszR mówi:

  Czołem Włóczykije!
  No no, ale daliście czadu. Nie ma co. Waszego bloga czytam od listopada, zacząłem od początku i dopiero dzisiaj udało mi się Was „dogonić”. Aż się zmęczyłem od tego czytania :) Super opisy, pomysły i w ogóle.
  Oczywiście czekam na kolejne wpisy.
  Powodzenia i szerokości i stopy wody pod kilem itepe.

  Pozdrowienia z zimnego Wrocławia

 8. Orlik mówi:

  Witajcie Podróżnicy!
  Od jakiegoś czasu podążam śladami Łukasza i jego rodzinki (www.lkedzierski.com/tag/nadia-w-podrozy/) i to za ich sprawą trafiłam na Wasz ślad. Pomysł świetny, plany imponujące. Gratuluję odwagi i samozaparcia w realizacji marzeń. Podziwiam, bo to nie łatwa decyzja rzucić wszystko i postawić na jedną kartę, nie będąc tak do końca pewnym co spotka Was jutro…? Z drugiej strony ta niewiadoma, ta „przygoda” – bezcenne :). Właśnie zarwałam 2 noce i gonie Wasze azjatyckie wojaże, a tu jeszcze Europa… Oj nie wyśpię się znów :D. Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!!!

 9. Piękna pętla! Fantastyczna wyprawa!
  Szkoda, że nasze dzieci muszą chodzić do szkoły ;)

  • Piotrek mówi:

   My właśnie głównie dlatego pojechaliśmy teraz, żeby zdążyć przed szkołą ;) Choć czytaliśmy też o rodzinnych podróżach z nauką w drodze i podobno się da ;)

 10. pati mówi:

  jak będziecie w U.S.A w okolicach Ohio:))) to zapraszamy jest gdzie spać i jest 18 miesięczny kolega:) pozdrawiamy bawcie się świetnie!

 11. Jeff mówi:

  Each time I follow your journey I feel more and more jelousy :-)

 12. LukaszR mówi:

  … a skoro już wróciliście, to co teraz? Może Tour de Pologne? :)
  Czy raczej wracamy do Tour de biurko, hehe :-)

 13. alpinsport.pl mówi:

  Zawsze chciałem się wybrać w taką podróż życia. Byłoby to niezapomniane doświadczenie.

 14. Ewelina mówi:

  Piękny plan! Gratulacje, że udało się Wam zrealizować taki cel i to jeszcze z córeczką. Pozdrawiam serdecznie.

  • Piotrek mówi:

   Dzięki! Cel był ambitny, ale realizacja przyszła z przyjemnością :) Chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz… Jeśli przyjdzie Ci kiedyś do głowy, żeby wyruszyć w podróż dookoła świata, to nie zastanawiaj się dwa razy ;)))

   • Dominika mówi:

    A z kąd jesteście ?
    Z Polski ?
    Kiedy podróżujecie?
    W wakacje ?
    Czy urlop ?
    Czekam na szybką odpowiedż !!
    POZDRAWIAM

    • Piotrek mówi:

     No pewnie, że jesteśmy z Polski :) Chociaż od paru już lat mieszkamy w Niemczech. A podróżujemy, kiedy się tylko da! Pozdrawiam!

 15. Ogromne gratulacje, że udało się Wam zrealizować taka wyprawę :) Zawsze marzyłam o takiej podróży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *