Angkor

Angkor

2014_kambodza_angkor_02

Nasz sposób na Angkor? Rowery! Ciągnący się kilometrami kompleks świątyń do jeżdżenia rowerem nadaje się po prostu idealnie. Asfalcik – czasami bardziej dziurawy, czasami wąski, ale rowerek zawsze daje rady, dużo drzew i cienia, no i spora dowolność w parkowaniu pojazdów przed wejściem do świątyń.

Po dwóch dniach pedałowania, podczas których zrobiliśmy zaledwie małą pętlę i zobaczyliśmy po jednej świątyni na dzień (czyli dwa klasyki – Angkor Wat i Ta Phrom aka Tomb Raider) zdecydowaliśmy się na opcję dla ceprów – tuk tuk ;) W podjęciu tej decyzji pomogła nam pani z wypożyczalni rowerów, która NASZ różowy rower z fotelikiem dla Ani wypożyczyła komuś innemu. A specjalnie rezerwowaliśmy wieczorem :/ Nie ma tego złego, bo tuk tukiem objechaliśmy za to wielką pętlę, na którą rozklekotanym rowerem za dolara to byśmy się na pewno nie porwali.

Czy się nam podobało? Oczywiście! Czy Angkor nas zaskoczył? Bardzo! Szczególnie ogromną powierzchnią kompleksu jak i rozmiarami świątyń. Czy były tłumy? Były. Ale na szczęście nie wszędzie. W każdej ze świątyń udawało nam się znaleźć zaciszne miejsce na odpoczynek, zabawę i szukanie skarbów :) A co się nam podobało najbardziej? Zdecydowanie porośnięty wiekowymi drzewami Tomb Raider, gdzie wsiąkliśmy na wiele godzin ;)

2014_kambodza_angkor_01

14 Comments

 1. LukaszR

  szukanie skarbów? czyżby geocacheing w Kambodży?
  Zachwalaliście w zeszłym roku skarboszukanie, że ostatnio też nawet odnalazłem jeden w pobliżu mojego osiedla :) Pewnie na tym jednym się nie skończy, bo faktycznie fajna sprawa!

  1. Geocaching jest wszędzie i zdecydowanie wciąga ;) A już w takich ruinach to człowiek czuje się prawie jak Indiana Jones ;) Póki co szukamy i nawet odnajdujemy w każdym z odwiedzonych krajów :) Do Ciebie na osiedle też dotrzemy! :D

   1. Drzewa chyba same się zasadziły bo przez długi czas świątynie były zapomniane i zdążyły zarosnąć dżunglą. A korzenie zrobiły na nas większe wrażenie niż same mury ;)

    PS. To już wiosna na Podhalu?

 2. Kawa

  Hej, niesamowite fotki i miejsca; niedawno dowiedziałem się o waszym blogu, zaczynam czytać, a jest co….. :P Pozdrowienia z nudej Polski :]
  P.S. widok światyń na żywo pewnie zapiera dech w piersi..same korzenie wyglądają majestatycznie

  1. Hej, fajnie że i Ty do nas trafiłeś ;) Czytaj, czytaj, bo cały czas przybywa :)

   A w świątyniach siedzieliśmy godzinami, zdecydowanie na zdjęciach nie widać jaki to jest wielki labirynt!

  1. Upału w Angkor sobie w ogóle nie przypominam, ale wtedy w Azji była wyjątkowo zimna zima.
   W Laosie pakowliśmy się wieczorami do puchowych śpiworów :)))

   A rowery fajne są! ;)
   Tuk tuki zresztą też :)))

 3. Hania

  Mam takie pytanie, odnośnie zwiedziania Angkoru rowerem- czy są tam stojaki? zostawia się je przed wejściem do środka? Nie ma problemu z kradzieżami?

  1. Rowery zostawia się przed świątynią. Nie ma typowych stojaków, ale zawsze znajdzie się coś, do czego można je przypiąć. A jeśli nawet nie, to wystarczy je spiąć ze sobą. W przypadku kradzieży ryzykujesz jedynie depozyt – my zostawialiśmy 50$ za dwa rowery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *