CHWYTAJ DZIEŃ

Dookoła Świata

2014_wietnam_mekong_09

Podróż Dookoła Świata najpierw pojawiła się w naszych głowach. To był jeden krótki impuls, który doskonale pamiętamy. W ciągu kilku pierwszych minut od narodzin pomysłu byliśmy w stanie z grubsza określić wszystkie najważniejsze miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić. Bardzo szybko powstała też pierwsza wersja mapy, która przedstawiała trasę naszej Podróży Dookoła Świata i od razu było też wiadomo, że nasza podróż potrwa co najmniej rok.

Ale zanim nasza Podróż Dookoła Świata mogła się rozpocząć, nastąpił długi okres planowania i przygotowań, w czasie którego nasz plan powoli się docierał i zyskiwał kolejne poprawki. Z wielu względu z niektórych miejsc musieliśmy zrezygnować, za to pojawiały się inne i trasa naszej Podróży Dookoła Świata powoli zaczęła nabierać kształtów i zyskiwać coraz więcej detali. Ale nawet w momencie wyjazdu trasa nie była ostateczna i rzeczywiście w trakcie podróży pozwoliliśmy sobie na kilka modyfikacji. W momencie wyjazdu mieliśmy wykupione tylko kilka przelotów, poza tym podróżowaliśmy bez żadnych rezerwacji, wszystko organizując będąc już na miejscu i nieraz pozwalając sobie na zmianę planów w ostatniej chwili.

Nasza Podróż Dookoła Świata trwała dokładnie 402 dni – czyli 1 rok, 1 miesiąc i 1 tydzień! Wyruszyliśmy końcem września 2013 i poruszając się na wschód przemierzyliśmy 5 kontynentów, by wreszcie wrócić do punktu startu początkiem listopada 2014.

Podczas naszej Podróży Dookoła Świata odwiedziliśmy 16 państw:

 1. Nepal
 2. Indonezja
 3. Singapur
 4. Malezja
 5. Tajlandia
 6. Laos
 7. Kambodża
 8. Wietnam
 9. Australia
 10. Nowa Zelandia
 11. Chile
 12. Argentyna
 13. Boliwia
 14. Peru
 15. USA
 16. Kanada

Nasza Podróż Dookoła Świata – dokładna trasa

 

32 Comments

 1. Happy New Year guys!!!!! Woow!! 1/3 gone, only 2/3 to go time moves so fast. Before you know the year is already over and you are back to reality :-) Have fun, I’m jealousy.

  Stay Blessed

 2. Giuseppe

  Szczęśliwego nowego!!! :)
  As I can see here, you are enjoying your journey very much. I wish you and your family all the best and continue your wonderfull journey.
  Pah, paah!!!

 3. LukaszR

  Czołem Włóczykije!
  No no, ale daliście czadu. Nie ma co. Waszego bloga czytam od listopada, zacząłem od początku i dopiero dzisiaj udało mi się Was „dogonić”. Aż się zmęczyłem od tego czytania :) Super opisy, pomysły i w ogóle.
  Oczywiście czekam na kolejne wpisy.
  Powodzenia i szerokości i stopy wody pod kilem itepe.

  Pozdrowienia z zimnego Wrocławia

 4. Orlik

  Witajcie Podróżnicy!
  Od jakiegoś czasu podążam śladami Łukasza i jego rodzinki (www.lkedzierski.com/tag/nadia-w-podrozy/) i to za ich sprawą trafiłam na Wasz ślad. Pomysł świetny, plany imponujące. Gratuluję odwagi i samozaparcia w realizacji marzeń. Podziwiam, bo to nie łatwa decyzja rzucić wszystko i postawić na jedną kartę, nie będąc tak do końca pewnym co spotka Was jutro…? Z drugiej strony ta niewiadoma, ta „przygoda” – bezcenne :). Właśnie zarwałam 2 noce i gonie Wasze azjatyckie wojaże, a tu jeszcze Europa… Oj nie wyśpię się znów :D. Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!!!

  1. Dzięki! Cel był ambitny, ale realizacja przyszła z przyjemnością :) Chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz… Jeśli przyjdzie Ci kiedyś do głowy, żeby wyruszyć w podróż dookoła świata, to nie zastanawiaj się dwa razy ;)))

 5. Norbi

  Wszystko fajnie, tylko jaki budżet trzeba poświęcić na taką wyprawę :)? Plus liczyć się Trzeba chyba z rezygnacja z pracy:) nikt mi nie da rocznego nawet bezpłatnego urlopu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *