Icefield Parkway

Icefield Parkway

2014_kanada_icefield_08

Droga, którą przejechać można z Banff do Jasper, to perełka tego regionu. A jak dla nas miejsce najbardziej inspirujące w całej okolicy i co rusz kuszące, by zostać tu na dłużej. Pierwszy raz jechaliśmy widokową Icefield Parkway do Jasper w mgle i deszczu i udało nam się wyrwać tylko na jeden krótki spacer. Za to za drugim razem jadąc już z powrotem z Jasper w kierunku Banff podziwialiśmy drogę w całej jej okazałości!

2014_kanada_icefield_12

Mówi się, że to jedna z najbardziej spektakularnych dróg na świecie, oferująca widoki na niektóre z najwyższych szczytów Canadian Rockies, piękne turkusowe jeziora, wodospady, niesamowite doliny i ponad sto lodowców. Do jednego z lodowców można nawet podejść w parę minut z parkingu i mieć go naprawdę na wyciągnięcie ręki. Można też nawet wjechać na niego pojazdem do zadań specjalnych, ale to już inna historia … :)

Kanadyjczycy radzą, by te 230 widokowych kilometrów pokonać w obydwu kierunkach, bo wiadomo że punkt widzenia zależy od punktu siedzienia ;) Pomysł ten znalazł nasze poparcie, a okolica i jej atrakcje skusiły by nieplanowanie zatrzymać się też na kempingu Columbia Icefield. Nocleg wspominamy bardzo przyjemnie, bo ten malutki kemping, przeznaczony tylko dla namiotowców był jednym z najpiękniejszych miejsc, w jakich przyszło nam spać! Z niesamowitymi lodowcami tuż „za oknem” :)

2014_kanada_icefield_03

6 Comments

      1. Kanada zdecydowanie piękna i warta odwiedzenia. Choć od samych Kanadyjczyków usłyszeliśmy, że jak widzieliśmy Banff i Jasper, to już widzieliśmy najpiękniejsze miejsca w kraju… Nie wiem czy im wierzyć, czy nie :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *