Aspendos

Aspendos

aspendos_03

Amfiteatr w Aspendos był jedynym amfiteatrem, który od początku był w planach i do którego specjalnie podjechaliśmy. Było warto!

Amfiteatr jest imponujący! Jest on najlepiej zachowanym starożytnym amfiteatrem, z przednią ścianą, tunelami i kolumnami. Zwiedzanie kosztuje 20 TL, oprócz amfiteatru można jeszcze podejść do akweduktu, ale tam już nie dotarliśmy, bo zaczęło padać.

Aspendos dla małej Ani było wymarzonym miejscem zabaw. Niezliczona ilość schodów i schodków do tuptania, kamyczki które można było zbierać, wyrzucać przez okna, czy rzucać przed siebie, kot który dumał na „scenie” – ciężko było zmusić ją do odwrotu ;)

Jedyne, czego Ania w Aspendos nie polubiła, to azjatyckich rąk wyrywających ją z moich objęć. Czy zdjęcie z niebieskookim dzieckiem naprawdę jest aż tak bezcenne?

2 Comments

  1. Barbara

    W Aspendos znajduje się TEATR, a nie amfiteatr. Amfiteatrem jest np. koloseum w Rzymie, czy podobny obiekt w Puli. Amfiteatr tym się różni od teatru, że zbudowany jest na planie koła lub elipsy i znaczy „podwójny teatr”.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *