Krzywa wieża w Pizie

Krzywa wieża w Pizie

2010_wlochy_piza_01

Tego miasta nikomu reklamować nie trzeba. Jak dla nas, to jedno z tych miejsc w Toskanii, które po prostu trzeba odwiedzić. Oczywiście największą atrakcją miasta jest Krzywa Wieża, która przyciąga miliony turystów z całego świata. Niestety na samą wieżę nie weszliśmy, bo po pierwsze nie mieliśmy co zrobić z wózkiem, a po drugie okazało się, że bilet kupuje się na określoną godzinę i musielibyśmy spędzić parę godzin czekając na swoją kolej. Jak dla nas, Krzywa Wieża najlepiej prezentuje się z trawnika, i jest naprawdę co podziwiać mimo trwającego już od 20 lat remontu… A poza tym, wieża wcale nie jest krzywa, a tylko trochę przechylona :)

Miłym zaskoczeniem było dla nas otoczenie wieży: efektowne białe budynki kontrastujące z zieloną krótko przystrzyżoną trawą, czyli Pole Cudów. Weszliśmy sobie do katedry i zobaczyliśmy jej pasiaste wnętrze, trochę więcej czasu spędziliśmy kontemplując freski na cmentarzu Camposanto, a poźniej tak jak niemal wszyscy rozłożyliśmy kocyk na trawniku i zajęliśmy się nicnierobieniem.

Piza to nie tylko Krzywa Wieża, ale także interesujące miasto z uliczkami zachęcającymi do spacerów. My obraliśmy kurs na rzekę Arno i włócząc się nieśpiesznie losowo wybranymi uliczkami podglądaliśmy toczące się życie. Przy okazji nauczyliśmy Włocha w jednej z kawiarenek, jak przygotować iced coffee to go ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *