Plaża wielogwiazdkowa

Plaża wielogwiazdkowa

2017_kuba_playa_pilar_03

Biały drobny piasek, ciepłe płytkie morze z krystalicznie czystą wodą, rozgwiazdy przy brzegu, fantastyczny snorkling, klimatyczne zadaszenia z liści palmowych, kubańska muzyka i orzeźwiające mojito z plażowego baru… Tak właśnie wygląda Playa Pilar na Cayo Guillermo.

Niby na pierwszy rzut oka wcale nie jest to miejsce wyjątkowe, bo nie jest to dzika, pusta  plaża, jakich zazwyczaj wyszukujemy, ale wręcz przeciwnie, plaża jest dość tłumnie odwiedzana, z ratownikiem, zapleczem gastronomicznym i cywilizowanym parkingiem, na który zajeżdża autobus hop-on hop-off z Cayo Coco. A mimo to, plażowanie na Playa Pilar spodobało nam się tak bardzo, że po raz pierwszy w życiu na plaży spędziliśmy cały bity dzień! Ba! Spędziliśmy nawet dwa :)))

2017_kuba_playa_pilar_04

Co w Playa Pilar tak bardzo nas zauroczyło? Przede wszystkim szeroka plaża i bardzo płytka woda bez fal. Do tego cisza i spokój, ze względu na brak wielkich hoteli w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Stoi tu jedynie restauracja, a na plaży leżaczki pod daszkami z palmowych liści. Te wszystkie rzeczy zadbały o nasz relaks. Nie musieliśmy się zrywać z miejsca za każdym razem gdy dzieciaki, szczególnie Patryk, biegły w stronę morza. Nie baliśmy się dużych fal, ani tego że biegnący maluch niespodziewanie się potknie i wyląduje z głową pod wodą. Na plaży Pilar było to zupełnie niemożliwe, bo woda sięgała dzieciom po kolana przez wiele, wiele metrów!

2017_kuba_playa_pilar_08

Fantastyczna była także czysta, krystalicznie przejrzysta woda i te wszystkie morskie żyjątka, które można z maską i rurką wytropić. Wraz z Anią wsiąkaliśmy w morzu na dłuuugie chwile, tak długie że aż nam słońce plecy przypiekło… Podążaliśmy za rybami, które całymi ławicami pływały całkiem niedaleko brzegu, a raz nawet miałyśmy możliwość pogłaskania dużej rozgwiazdy. Później zresztą okazało się, że rozgwiazdy szczególnie upodobały sobie tę plażę, bo grupowo wylegiwały się w płytkiej wodzie tuż przy brzegu!

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *