Wspinanie nad Renem

Wspinanie nad Renem

2017_niemcy_rabenacksteig_13

Wiosna oficjalnie zapukała do naszych drzwi, rozpieszczając nas ciepłem, słońcem i kolorowymi kwiatami kwitnącymi w ogródkach, na skwerkach i na drzewach. Wyciągnęliśmy z piwnicy odpowiednie buty oraz lekko przykurzone nosidło i wybraliśmy się na powitanie wiosny! Niedaleko od domu, bo nad nasz ulubiony Ren. I zaledwie na jedno popołudnie, ale i tyle wystarczyło, żeby nacieszyć się piękną pogodą!

2017_niemcy_rabenacksteig_04

Poznaliśmy kolejną z nadreńskich dróg z alpejskim charakterem – krótki, łatwy, ale ciekawy szlak z elementami via ferraty. Okej, z elemencikami ;) Ania dzielnie przeszła wszystkie te wspinaczkowe elemenciki sama, bez cienia strachu. Nie były jej straszne wszelkie klamry, drabiny i stalowe liny. Finałowe dojście na platformę widokową nie sprawiało jej też większych problemów, mimo że było dość eksponowane. Najwidoczniej wyćwiczyła się nam dziewczyna na tutejszych placach zabaw ;)))

2017_niemcy_rabenacksteig_11

Patryk za to najpierw gnał pod górę jak byśmy go ze smyczy spuścili. Potem, gdy pojawiły się pierwsze klamry i drabiny, rozsiadł się wygodnie w nosidle i zadowolony oglądał świat z zupełnie nowej perspektywy. Cieszy nas to oczywiście niezmiernie, bo teraz jest już jasne, że możemy pozwolić sobie na więcej. No i co najważniejsze: sezon 2017 rozpoczęliśmy w wyjątkowym stylu! :)

2017_niemcy_rabenacksteig_09

Via ferrata Rabenacksteig – informacje praktyczne:

  • szlak rozpoczyna się w miejscowości St. Goarshausen – jakieś 100 km na zachód od Frankfurtu
  • parking na współrzędnych N 50 09.438 E 7 42.939, początek szlaku po drugiej stronie drogi, po lewej stronie cmentarza
  • szlak to pętla, czas przejścia 1-1,5 godziny, w tym pół godziny wspinania
  • trudność: kilka momentów z klamrami lub krótkimi drabinkami, do tego jedna długa drabina (ok. 10 metrów), szlak kończy się w eksponowanym terenie ubezpieczonym stalowymi linami

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *