Najdłuższy wiszący most

2016_niemcy_most_linowy_02

Prawie się pokłóciliśmy…
A to wszystko przez most…
I to w sumie most nie byle jaki, bo najdłuższy wiszący most linowy w Niemczech!
Świeżynka, jeśli chodzi o tutejsze atrakcje turystyczne, z 2015 roku.

Staliśmy przy samochodzie w niewielkiej, zupełnie nieciekawej wiosce i do tego zaczynało lać. Mieliśmy wielki dylemat, czy iść zobaczyć ten most, czy też nie. Na widok walących przez wiochę tłumów oraz po przejściach ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego Piotrek chciał uciekać jak najdalej. Ja zaś uparłam się, że drugi raz już tutaj nie przyjadę i że albo teraz albo nigdy. I że najwidoczniej tłumy będą tutaj zawsze, niezależnie od pory roku. W końcu każdy chce zostać zdobywcą najdłuższego mostu linowego w Niemczech! I że przestańcie marudzić, IDZIEMY!!!

I poszliśmy.

Wraz z całym tym tłumem, niemal pielgrzymkowym… Najpierw trochę przez wieś, później dość długo asfaltem wśród pól ze zbożem, a na sam koniec wreszcie chwilunię wśród drzew. Spomiędzy drzew widzieliśmy już tę słynną okoliczną turystyczną atrakcję – most linowy znany na całe Niemcy, zawieszony pomiędzy dwoma pagórkami. Naprawdę wygląda na najdłuższy.

2016_niemcy_most_linowy_01

Gdyby tak ujrzeć ten most w ciut innej scenerii i na przykład dopiero po paru godzinach marszu jakimś fajnym szlakiem, to wtedy … to wtedy reakcja byłaby zupełnie inna. Przejście wiszącym mostem byłoby ekscytującym elementem jakiegoś większego, ambitniejszego planu. Zaś w sytuacji gdy przejście wiszącym mostem zawieszonym pomiędzy jednym a drugim NIC, jest celem samym w sobie, to ekscytacja i zachwyt jakoś tak szybko maleją. Przeszliśmy jednak tym mostem. A co! Tam i z powrotem! Z powrotem nawet biegiem smagani zimnym deszczem, z Patrykiem schowanym pod przeciwdeszczową ochronkę na plecak. Droga powrotna do wiochy przez pola uprawne zleciała nam szybko, najprawdopodobniej za sprawą obwoźnej lodziarni stojącej tuż przy początku „szlaku”…

Co do samego wiszącego mostu, to … pochwalić należy tutaj niemiecki marketing, który skutecznie rozreklamował nieciekawą gminę i co najważniejsze ściągnął do niej dzikie tłumy! Kiedyś nie było to nic, a teraz proszę, najdłuższy most linowy w Niemczech. Nasuwa się tylko jedno pytanie – jak długo pozostanie najdłuższy?

2016_niemcy_most_linowy_06

Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>