Parker Ridge

2014_kanada_parker_ridge_08

Co tu dużo pisać. Parker Ridge Trail to jeden z tych najgoręcej polecanych szlaków zaczynających się tuż przy samej Icefield Parkway. To dla niego spontanicznie zmieniliśmy plany i rozłożyliśmy namiot przy Columbia Icefiled ryzykując nocne przymrozki. Na szczęście przymrozków wielkich nie było, ale za to szybką zmianą planów zafundowaliśmy sobie jeden z najprzyjemniejszych trekkingów.

2014_kanada_parker_ridge_01

Piękna jesienna aura, dookoła nas góry i lodowce, jakieś 2 godziny przyjemnego marszu, 5 kilometrów zakosami w górę i w dół, 250 metrów przewyższenia … A na sam koniec fantastyczna nagroda i uczta dla oczu – widoki, widoki, widoki! Tym razem podziwiamy piękny lodowiec Saskatchewan, najdłuższy z jęzorów Columbia Icefiled zalegającego na okolicznych górach. Jak na dłoni widzimy kawalątek tego białego pola lodowego, ponoć największego na południe od Koła Podbiegunowego. Z niego w dolinę najprawdziwszym jęzorem spływa  Saskatchewan, na którego końcu jęzora pobłyskuje jasno niebieskie jeziorko, przekształcające się w wijącą jak wąż rzeczkę. A wszystko to tuż pod naszymi stopami!

Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

2 Komentarzy do Parker Ridge

  1. Natalia T. mówi:

    Coś pięknego! Uwielbiam takie trekkingi:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>