Icefield Parkway

2014_kanada_icefield_08

Droga, którą przejechać można z Banff do Jasper, to perełka tego regionu. A jak dla nas miejsce najbardziej inspirujące w całej okolicy i co rusz kuszące, by zostać tu na dłużej. Pierwszy raz jechaliśmy widokową Icefield Parkway do Jasper w mgle i deszczu i udało nam się wyrwać tylko na jeden krótki spacer. Za to za drugim razem jadąc już z powrotem z Jasper w kierunku Banff podziwialiśmy drogę w całej jej okazałości!

2014_kanada_icefield_12

Mówi się, że to jedna z najbardziej spektakularnych dróg na świecie, oferująca widoki na niektóre z najwyższych szczytów Canadian Rockies, piękne turkusowe jeziora, wodospady, niesamowite doliny i ponad sto lodowców. Do jednego z lodowców można nawet podejść w parę minut z parkingu i mieć go naprawdę na wyciągnięcie ręki. Można też nawet wjechać na niego pojazdem do zadań specjalnych, ale to już inna historia … :)

Kanadyjczycy radzą, by te 230 widokowych kilometrów pokonać w obydwu kierunkach, bo wiadomo że punkt widzenia zależy od punktu siedzienia ;) Pomysł ten znalazł nasze poparcie, a okolica i jej atrakcje skusiły by nieplanowanie zatrzymać się też na kempingu Columbia Icefield. Nocleg wspominamy bardzo przyjemnie, bo ten malutki kemping, przeznaczony tylko dla namiotowców był jednym z najpiękniejszych miejsc, w jakich przyszło nam spać! Z niesamowitymi lodowcami tuż „za oknem” :)

2014_kanada_icefield_03

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

6 odpowiedzi na „Icefield Parkway

  1. Kapitalne miejsca, cudowne… zapisuję sobie na naszą listę MUST SEE…

  2. Justyna mówi:

    Przepieknie tam!! I to zdjecie waszej corki w namiocie jest takie inspirujace, chcialabym pokazac swiat moim dzieciom w taki sam sposob (jak juz je bede miala ;) ) pozdrawiam z Paryza
    Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *