Z kamerą wśród zwierząt

2014_usa_yellowstone_wildlife_03

Dzień jak co dzień – jedziemy jedną z parkowych dróg, by coś jeszcze zobaczyć przed zachodem słońca. Po lewej stronie szosy stoi byle jak sparkowany jeden samochód, a pasażerowie w popłochu biegną z aparatami na szyi na brzeg rzeki. Ktoś z nich macha do nas i coś krzyczy, więc Piotrek w mgnieniu oka hamuje i pyta: „Co tam jest?”. „NIEDŹWIEDŹ!” wykrzykują! Tego nam nie trzeba dwa razy powtarzać :) Ekspresowo „parkujemy” tuż za nimi i błyskawicznie wyskakujemy z samochodu. Ja pod pachę biorę Anię, Piotrek aparat, stajemy nad brzegiem rzeki … i rzeczywiście widzimy go! To YOGI!!! Płynie sobie powolutku przez rzekę. Znad wody wystaje mu tylko czarny łeb, ale i tak jesteśmy pewni, że to nie żadna wydra, ale najprawdziwszy w świecie czarny niedźwiedź! Za naszymi plecami parkują kolejne samochody, większość w ogóle na środku jezdni, więc szybko tworzy się długaśny korek w jedną i drugą stronę. Wariactwo na maksa!

A miś nie przejmując się swoją widownią wyłazi z wody, otrzepuje się jak pies i z wielką gracją biegnie wzdłuż brzegu. Chwilę później bez problemu wskakuje po dość stromym kamienistym zboczu i tyle go widzieli.

Ludzie stojący w korku zaczynają niecierpliwie trąbić i gdy wracamy do samochodu podpytują skąd ten korek. Na wieść o pływającym miśku patrzą z rozczarowaniem po sobie. A było tak blisko…

2014_usa_yellowstone_wildlife_09

Już na drugi dzień w Yellowstone przekonaliśmy się, że zatrzymywać się należy tam, gdzie robi się największy popłoch. Bo bizona, których setki pasie się w dolinach i na każdej drodze plątają się jak święte krowy, każdy spokojnie obejrzy. Sarny też występują całkiem powszechnie i po jednym dniu nie wzbudzają aż takiego zainteresowania. Ale dorodny jeleń z wielkim porożem to już zupełnie inna para kaloszy. Albo taki pływający niedźwiedź. A okazja zobaczenia dziczyzny łatwo może przelecieć koło nosa, jeśli człowiek nie jest wystarczająco czujny…

Innego dnia jedziemy przez okolicę, w której zazwyczaj pasie się mnóstwo bizonów. Tym razem jednak nie widać ani jednego, ale za to na górce zgromadziło się mnóstwo ludzi z wielkimi obiektywami. Pewnie to znowu jakiś kurs fotograficzny, myślimy, ale mają niefart bo bizony się akurat gdzieś wyniosły. Jednak jakieś dwie godziny później wracamy tą samą drogą, a tłumek nadal uparcie stoi na stanowisku. To już wygląda trochę podejrzanie, więc idziemy zasięgnąć języka. Jeden facet od razu pokazuje nam palcem sąsiednie wzgórze jakieś 200 metrów od nas i opowiada o pięciu niedźwiedziach grizzly, które od wczoraj pożerają padłego bizona. Podsuwa nam profesjonalną lunetę i każe do woli oglądać, z czego ochoczo wszyscy korzystamy. A tu jeden misiek siedzi na bizonie i spokojnie biesiaduje, a drugi krąży wokół i niecierpliwie czeka na swoją kolej. U obu widać charakterystyczne garby na plecach, to prawdziwe grizzly! Podglądamy misiaki na zmianę nie mogąc od nich oderwać oczu. To lepsze niż National Geographic Live!

2014_usa_yellowstone_wildlife_05

Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

13 odpowiedzi na „Z kamerą wśród zwierząt

 1. Niezłe przygody. Bardzo fajne zdjęcia :)

 2. Made in China mówi:

  Z rozsądnej odległości takie spotkanie z brunatnym to fajna sprawa. Bizony i reszta też git, a takiego spotkania w realu , żadne NG chociażby w 4k 3D itd. nie zastąpi;)
  pzdr

 3. ale robicie smaka kolejnym wpisem… piękne są te Parki Narodowe USA, a tak niewiele z nich widziałem… ach…. zapisuję jako TODO.

 4. Danuta mówi:

  A ja myslalam, ze zubr w puszczy piszczy:)

 5. Izabela mówi:

  Hahahah, niesamowite przygody i na prawdę piękne zwierzęta.
  Ja misia widziałam tylko w Bieszczadach, ale częściej jednak spotykam wilki i żmije ;)

 6. Koralina mówi:

  Wow, piękne! Ależ zazdroszczę takich bliskich spotkań z nimi:)

 7. gwiezdna mówi:

  super spotkania I- go stopnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *