Góra Kapitana Hooka

2014_nz_mount_cook_13

Najwyższa góra Nowej Zelandii wyrasta wprost z jeziora, na którym dryfują wielkie bryły lodu oderwane od lodowca. A na brzegu tego jeziora stoimy my, na wyciągnięcie ręki mając zarówno ten topniejący lód jak i Mount Cook i nie możemy się napatrzeć! Przed nami roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków w Nowej Zelandii, a może nawet jeden z najpiękniejszych w ogóle?!

Za nami przyjemny widokowy szlak przez Hooker Valley, który praktycznie cały Ania przeszła o własnych siłach zasłuchana w opowieści o kapitanie Cooku. Wielki odkrywca szybko otrzymał od naszej dziewczyny bardziej odpowiednie imię wprost z Piotrusia Pana i tym sposobem wielka zaśnieżona góra została górą kapitana Hooka. Ania nawet trochę żałowała, że tym razem na nią nie wejdziemy ;)

2014_nz_mount_cook_12

Nam też trochę żal, że musimy uciekać z tej pięknej alpejskiej okolicy. Z wielką chęcią rozłożylibyśmy się na jakiś tydzień na tutejszym kempingu. Chętnie wyszlibyśmy wyżej w góry, spędzili w nich trochę więcej czasu, popatrzyli na okolicę z innej perspektywy. To jest niewątpliwie jedno z tych miejsc, za którym już teraz tęsknimy…

Tego samego dnia poznaliśmy jednak trójkę szczęściarzy, którzy te widoki mają na co dzień! A to dzięki temu, że chwilowo tam zamieszkali. No i tak poznaliśmy podróżującą już od wielu miesięcy Emi oraz Asię i Olka, którzy podobnie jak my rzucili wszystko i wyruszyli w nieznane. Rozmawiało nam się tak bardzo dobrze, że aż ciężko było się rozstać i jechać dalej…  Jeszcze raz dziękujemy Wam za przemiłe spotkanie na końcu świata, za miłą gościnę, pyszną kawę i gorący prysznic! :)

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

7 odpowiedzi na „Góra Kapitana Hooka

 1. W ostatnim poście już nam się widoki podobały, ale te są jeszcze ładniejsze :)

 2. Emi mówi:

  to my dziękujemy za pyszną kawę (tę z Wietnamu!), super było was poznać, pozdrowienia spod góry Hooka ;)

 3. Natalia mówi:

  Czy widzicie na szczycie Mt Cooka lodową twarz niezbyt zadowolonego króla?Czy tylko ja ją tam dostrzegam?:P

 4. Też widzę twarz:) A widoki na pewno jedne z najpiękniejszych!!

 5. Bastek mówi:

  Widoki z drogi – super. Zazdroszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *