Góra Kapitana Hooka

Góra Kapitana Hooka

2014_nz_mount_cook_13

Najwyższa góra Nowej Zelandii wyrasta wprost z jeziora, na którym dryfują wielkie bryły lodu oderwane od lodowca. A na brzegu tego jeziora stoimy my, na wyciągnięcie ręki mając zarówno ten topniejący lód jak i Mount Cook i nie możemy się napatrzeć! Przed nami roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków w Nowej Zelandii, a może nawet jeden z najpiękniejszych w ogóle?!

Za nami przyjemny widokowy szlak przez Hooker Valley, który praktycznie cały Ania przeszła o własnych siłach zasłuchana w opowieści o kapitanie Cooku. Wielki odkrywca szybko otrzymał od naszej dziewczyny bardziej odpowiednie imię wprost z Piotrusia Pana i tym sposobem wielka zaśnieżona góra została górą kapitana Hooka. Ania nawet trochę żałowała, że tym razem na nią nie wejdziemy ;)

2014_nz_mount_cook_12

Nam też trochę żal, że musimy uciekać z tej pięknej alpejskiej okolicy. Z wielką chęcią rozłożylibyśmy się na jakiś tydzień na tutejszym kempingu. Chętnie wyszlibyśmy wyżej w góry, spędzili w nich trochę więcej czasu, popatrzyli na okolicę z innej perspektywy. To jest niewątpliwie jedno z tych miejsc, za którym już teraz tęsknimy…

Tego samego dnia poznaliśmy jednak trójkę szczęściarzy, którzy te widoki mają na co dzień! A to dzięki temu, że chwilowo tam zamieszkali. No i tak poznaliśmy podróżującą już od wielu miesięcy Emi oraz Asię i Olka, którzy podobnie jak my rzucili wszystko i wyruszyli w nieznane. Rozmawiało nam się tak bardzo dobrze, że aż ciężko było się rozstać i jechać dalej…  Jeszcze raz dziękujemy Wam za przemiłe spotkanie na końcu świata, za miłą gościnę, pyszną kawę i gorący prysznic! :)

9 Comments

  1. janusz

    n.z. 90% kraju nie ma zasiegu. zasieg tylko w miastach i na glównych drogach. czasem trzeba przejechac 100 km zeby miec zasieg. leje. nie mozna WOGÓLE wysiadac z auta bo meszki. zawsze i wszedzie. leje. nazi department of tourism zabrania wszystkiego, wszedzie. spanie na dziko to bullshit – albo masa niemców, albo o 6tej rano przychodzi nazi i daje mandat. leje. depresja. kilo baraniny w sklepie 40 dolarów. surowej. gotowej do jedzenia nie ma. kilo czeresni 40 dolarów. leje. benzyna w cenie europy, dwa razy wiecej niz w australii. 4 razy wiecej niz US. leje. meszki. cale fjordy nie maja dróg, sa niedostepne. meszki. leje. komary i baki w arktyce to zero w porównaniu do meszek. leje. zeby znalezc miejsce na noc, trzeba pojezdzic ze 2-3 godziny, wszedzie ploty i zakazy. wszedzie!!!!! aplikacje z miejscami do spania wysylyja wzystkich niemców na malutkie parkingi na 5 aut, stoi sie drzwi w drzwi, jak przed supermarketem. jak sie stanie z boku, to mandat. leje. meszki. nie mozna zagotowac wody bo meszki. i leje. trzeba przeskakiwac wyspe z poludnia na pólnoc, albo wschód zachód zeby nie lalo. n.z. jablka po 5 dolarów za kilo. te same jablka wszedzie indziej na swiecie po 1.50 dolara. aftershave za 50 dolarów w normalnym swiecie tam kosztuje 180.
    wszystkie mosty sa na jedno auto, poza Auckland. miasteczka wygladaja tak: bank, china takeout, empty store, second hand ze starymi smieciami, empty store, china takeout, second hand, bank and so on – kompletny upadek i depresja. pierwszy raz w zyciu kupowalem w second handzie. wejscie na gorace kapiele 100 dolarów. dwa razy psychopaci zagrazali mojemu zyciu (wyspa pólnocna, srodek-wschód), jeden z shotgunem. policja to ignoruje.
    co by tu jeszcze? jest pare dobrych rzeczy, wymieniam zle, bo NIKT tego nie mówi. bardzo latwo zarejestrowac auto, ubezpieczenia nieobowiazkowe i tanie. przeglad co 6 miesiecy. w morzu sie nikt nie kapie, poza surferami, zimno, prady. meszki doprowadzaja do obledu.nie ma na nie sposobu. wszedzie mlodociane adolfki. tysiacami. supermarkety, maja ich 3, sa tak zle,ze nie ma co jesc. marzy sie o powrocie do swiata i normalnym jedzeniu. ogólnie marzy sie o normalnym swiecie, caly czas odlicza dni do wyjazdu . w goracych wodach maja amebe co wchodzi do mózgu. no chyba ze sie zaplaci 100 dolarów za wstep, to mówia ze nie ma ameby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *