2013_polska_jama_smoka_05

„Wiesz dziadkuuu … widziałam dziś zamek smoka! I byłam w jaskini smoka!
Ten smok żył pod zamkiem w jaskini i zjadał klólewny i balanki. Aż przyszedł szewczyk i podłożył takiego nieprawdziwego balanka napełnionego samymi ostrymi rzeczami: muuuusztardą, ciosnkiem, chrzaaaanem, keciupem OSTRYM, papryczkami, tabaskooo i gwoździami. Smok rano obudził się głodny i połknął tego nieprawdziwego baranka! I smoka piekło w brzuchu. Więc poszedł nad Wisłę i pił i pił i pił i pił i pił i pił i pił i pił i pił … aż … B A M! Pękł jak balon!!!! A ludzie na brzegu rzeki znaleźli wieeeeelki smoczy pazur, który wisi teraz na ścianie! I po smoku został jeszcze pojemnik!* Taka rzeźba co: ŁAAAAA! Zieje ogniem! Wieeeesz, dziadkuuu?!”

No więc wszystko jasne – zaczęliśmy podróżować śladami bajek :) I muszę przyznać, że całkiem miłe jest to podróżowanie. Ania odkrywa miejsca, które do tej pory znała tylko ze swojej ulubionej książki z Baśniami Polskimi (szybko nazwanej przez nas książką o zabijaniu, bo nie ma w niej baśni w której by jeden drugiego nie zakatrupił;)), a my odwiedzamy miejsca w których nas do tej pory jeszcze nie było. Jednym z tych miejsc jest właśnie jama Smoka Wawelskiego, która zachwyciła nas mega pozytywnie! Myśleliśmy że to popierdółka będzie, a jama okazała się całkiem sporą jaskinią pod samiuśkim Wawelem!
Korzystając z okazji wydrapaliśmy się jeszcze na wieżę by pomacać dzwon Zygmunta i zajrzeliśmy do grobów królewskich dwojąc się i trojąc odpowiadając na pytania typu: „a dlacego ten klól umalł? a ciemu ma na głowie kolone? A ta klólowa z kim się biła???”:)

*chodzi tu o pomnik, oczywiście ;)

4 Comments

  1. w super miejsce udało Wam się trafić :) my z córką jesteśmy wielkimi fankami Krakowa i Smoka własnie :) a szyując Anie na pierwszą wizytę w jaskini cpowiedziałam jej że owcę ma ze sobą wziać żeby smok nas nie zjadł :) jak w bajce to szczególy być musiały :)
    pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *