Nutrie

2013_niemcy_nutrie_06

Dziś zawarliśmy bliską przyjaźń z nutriami z pobliskiego obszaru chronionego :) Ja wiem, że nutrie to takie szczury wodne. I że nawet trochę podobne. I że w zoo bym je szerokim łukiem omijała. Ale w naturze to zupełnie co innego! Staliśmy nad brzegiem jeziorka dobrą godzinę, wyciągając z plecaka coraz to nowe marchewki. A nutria przychodziła po nie, zanosiła do jeziora, myła i chrupała ze smakiem:) Niedaleko nas śpiewały ptaki, na jeziorze kwakały kaczki, słońce przyświecało, a las pachniał już czosnkiem niedźwiedzim! ;) Pięknie było! Nawet czapki na uszach i zimowe kurtki nie pozbawiały nas nadziei, że może wreszcie przyszła wiosna???

PS. Już wiemy dlaczego nutrie mają pomarańczowe zęby ;)

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

11 odpowiedzi na „Nutrie

 1. gwiezdna mówi:

  i pomyśleć, że w dzieciństwie ze smakiem jadałam kiełbaskę a la salami z tych sympatycznych stworzeń! wiosna może nagle okazać się latem po tak długiej zimie, ale nie mam nic przeciwko temu, pozdrawiam jeszcze spod śniegu :)

 2. Włóczykijka mówi:

  Witaj! ale piękne zdjęcia!!!Jestem pod ogromnym wrażeniem:) Będę zaglądać częściej w wolnej chwili. Pozdrawiam z zimnej wciąż Szwajcarii:)

 3. I ja tu dotarłam – i będę, bo widzę mnóstwo inspiracji :)

 4. O rany, a gdzie spotkaliście te stworzonka?
  One wyglądają na bardzo udomowione ;)
  O.

  • Domi mówi:

   To w sumie ciekawe, bo nutrie żyją sobie praktycznie tuż przy pasie startowym frankfurckiego lotniska (NSG Mönchbruch). Myślę, że ilość smakołyków, które im tam ludzie znoszą wynagradza nutriom wszystkie samolotowe hałasy ;)

 5. Nutrie to bardzo ciekawe stworzonka, nie wiedziałem że można je spotkać jeszcze na wolności. Kiedyś za dzieciaka widziałem nutrie w hodowli na wsi. Foty rewelacja. Pozdrawiam.

 6. Kulinka mówi:

  witam, sama posiadam te cudowne zwierze w domu, zapraszam do wejscia i polubienia funpage’a na facebooku poswieconego tym super zwierzętom :)

  https://www.facebook.com/nutria.sansa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *